Hayat Var

Film İnceleme - Yorum
Son yillarda severek izledigim genc Turk yonetmenlerden birisi Reha Erdem, kendisini ilk Kac Para Kac filmini izledikten sonra kesfettim ardindan da Bes Vakit filmini izledim. Bence 2 filmde anlatim ve senaryo olarak basarili filmlerdi. Zaten Bes Vakit yurtdisindan bircok odulle dondu diye hatirliyorum.

Hayat Var filmi de Reha Erdem'in cektigi yeni filmi (Gösterim tarihi: 27 Mart 2009). Henuz filmi gormedim zaten film dun gosterime girdi :) ancak mutlaka en kisa surede izleyecegim. Filmin fragmanini izleyince guzel bir anlatim oldugunu dusundum sizler ne dusuneceksiniz bilemiyorum. Film de yer alan bir diger guzellikte film muziklerinde Orhan Gencebay imzasi olmasi. Fragmanda Aklim Takildi calmaya baslayinca daha bir keyif icinde izledim :)

Eger Hayat Var filmini izleyen arkadaslarimiz varsa film hakkindaki dusuncelerini yorumlariyla paylasirlarsa sevinirim.

Hayat Var Filmi Künyesi:
Yönetmen :
Reha Erdem
Senaryo : Reha Erdem
Tür : Dram
Oyuncular : Onder Acikbas, Erdal Besikçioglu, Banu Fotocan, Elit Iscan, Handan Karaadam, Erhan Tekin, Metin Yildirim, Levent Yilmaz

Filmin Konusu:
Hayat, babası ve yatalak dedesi ile birlikte, nefes kesici güzellikteki İstanbul Boğazı'na açılan bir dere ağzına kurulmuş, derme çatma ahşap bir evde yaşamaktadır. Boğaz, güzel olduğu kadar da karanlık ve tehlikelidir. Babası ailenin hayatta kalmasını sağlamak için küçük teknesiyle bu sularda balıkçılık yaparken, bir taraftan da birtakım yasadışı işlere girip çıkar. Hayat, bu zorlu, sert ve acımasız dünyaya doğmuştur ama yaşama sıkı sıkıya sarılır. Dünyadaki adaletsizliklere karşı cesaretini, dayanıklılığını ve umudunu yitirmez.

Hayat Var Filmi videosu - Trailer

Hiç yorum yok: