Slumdog Millionaire - Milyoner

Ingiltere'nin uzun yillar sonra adindan cok soz ettiren bir filmi oldu. Slumdog Millionaire Turkce ismi ile Milyoner katildigi film festivallerinde 4 Altun Kure, 7 Bafta odulu kazandi ve arkasindan son olarak bu sene 81. si yapilan Oscar odullerinde 8 Oscar birden kazandi (En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Uyarlama Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kurgu, En İyi Özgün Müzik, En İyi Şarkı ve En İyi Ses Miksajı) iste bu seneye damgasini vuran Milyoner 27 Şubat Cuma 2009 yani bugun Turk izleyicileriyle bulusuyor.

Filmi Künyesi:
Yönetmen : Danny Boyle, Loveleen Tandan
Senaryo : Simon Beaufoy, Vikas Swarup
Tür : Romantik, dram, suc
Oyuncular : Dev Patel, Anil Kapoor, Saurabh Shukla, Rajendranath Zutshi, Jeneva Talwar, Freida Pinto, Irrfan Khan, Azharuddin Mohammed Ismail, Ayush Mahesh Khedekar

Filmin konusu: Tek bir soru ve 20 Milyon Rupilik büyük ödül... Mumbai'nin gecekondu mahallelerinden birinde yaşayan 18 yaşında bir yetim olan Jamal Malik’in, Hindistan'da katıldığı "Kim Milyoner Olmak İster?" yarışmasında 20 milyon rupi kazanmasına sadece bir adım kalmıştır. Ama şova ara verildiğinde, bir sokak çocuğunun bu kadar büyük başarıyı ancak hile yaparak yakalayabileceğinden şüphelenilip tutuklanır. Suçsuzluğunu kanıtlamaya çalışan Jamal, kardeşiyle birlikte kenar mahallede geçen yaşamını, mahalle çeteleriyle olan ilişkilerini ve tek aşkı Latika’yı yeniden bulma çabasını anlatmaya başlar. Yarışmadaki her sorunun cevabı Jamal'ın inanılması zor ama gerçek hikayesini ortaya çıkartacaktır.

Slumdog Millionaire - Milyoner tanıtım videosu - Trailer

Hiç yorum yok: